Tiny House İzmir

Kamp merakı eskiden küçük bir kesim insanın vazgeçilmeziyken günümüze gelindiğinde ise birçok kişinin hem tatil yapmak hem de kafa dinlemek için seçtiği bir numaralı yöntem oldu. Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde hızla trend olan tiny house çözümleri ile de en üst seviyeye ulaşarak farklı bir anlam ve boyut kazandı. Hal böyle olunca kamp ve tiny house konaklama alanı arayışı da arttı. Nerede konaklanır, kalacağınız yerin doğası ve imkânları nasıldır, hangi mevsimde kalabalık hangi mevsimde daha tenhadır?

Örneğin İzmir gibi gözde bir şehirde kamp yapmak, tiny house kiralayıp birkaç gün konaklamak ya da kendi tekerlekli mobil evinizle yola koyulup küçük bir kaçamak yapmak istiyorsanız, geniş bir seçeneğiniz var demektir. Şimdi gelin tiny house izmir kamp alanlarını biraz yakından inceleyelim.

Tiny House İstanbul Tekerlekli Mobile Ev Küçük Ev

Tiny House ile Kamp Yapmaya Başka Bir Boyut Katın

Doğa tutkunları kamp yapmayı çok sever. Onlar için tatilin anlamı her şey dâhil beş yıldızlı oteller değildir. Kamp tutkunları için tatil toprağa basmak, gece olunca yıldızlara bir örtü kadar yakın olmak, yeşile, kuş cıvıltılarına, gökyüzünün mavisine doymak, hayata ağırlık katan bütün yüklerden ve teknolojiden kurtulmaktır. Hızla yaygınlaşan tiny house hareketi ise kamp yapmaya bambaşka bir anlam ve boyut kazandırdı.

Ben şahsen doğayı çok seviyorum, minimal yaşamın tadına varmak istiyorum ama vahşi doğa(!) beni ürkütüyor, börtü böcekten korkuyorum diyorsanız sizin için çözüm tekerlekli mobil ev olabilir. Bir tiny house çözümü ile hem doğa ile içi içe olabilir hem de kendinizi evinizde hissedebilirsiniz. Bununla birlikte bir diğer şansınız şu ki Türkiye gibi ormanı, denizi, yaylaları, nehirleri birbirinden güzel bir coğrafyada konaklamak için oldukça fazla seçeneğiniz var. Ayrıca sizin için Tiny House Türkiye Rotaları ile ilgili çok güzel bir yazı hazırladık. İsterseniz Ege’nin incisi İzmir’den başlayalım. İzmir’de tiny house konaklaması yapan sayısı günden güne artıyor. İşte mutlaka uğramanız gereken tiny house İzmir rotaları.

İkizler Camping, Killik Koyu, Dikili

Ege’nin en güzel şehirlerinden olan İzmir’de kamp alanları deyince akla ilk olarak deniz ve orman kampı gelir. Tiny house İzmir kamp alanları listesinde ilk sıralarda yer almayı hak eden alanlardan birisi İkizler Camping. Doğaseverlerin psikolojik olarak hafiflemek için tercih ettiği noktaların başında gelen alan; Dikili ilçesine 10 km, Bademli Köyü’ne ise sadece 2 km uzaklıkta yer alır. Tertemiz denizi, incecik ve bembeyaz kumu, oksijen deposu orman dokusu ile şehrin en güzide noktalarından birisi olan Killik Koyu’nun bir başka özelliği daha var. Koy adını plajda yer alan kil kayalarından almakta. Buraya gelen ziyaretçiler deniz ve güneşin tadını çıkarmanın yanında bu kil kaynağını kullanarak yüzlerine maske de yapabilmekte. Dikili bademli tiny house tutkunlarının mutlaka görmesi gereken lokasyonlardan birisi.

tiny house izmir dikili

Âşıklar Şelalesi (Nebiler Şelalesi), Dikili

Doğaseverlerin huzur bulacağı tiny house İzmir kamp alanlarında birisi de Âşıklar Şelalesi. Yöre insanı tarafından saklı cennet olarak tarif edilen Âşıklar Şelalesi’nde hem çadır hem de tiny house kampı yapılabilmekte. İzmir ile birlikte Manisa ve Balıkesir’e de oldukça yakın olan Âşıklar Şelalesi, doğa ile iç içe, huzurlu ve sakin bir tatil için en ideal noktalardan. Tekerlekli evinizin direksiyonunu buraya kırmayı düşünürseniz şelale etrafında yer alan mağaralarda yürüyüş yapmayı ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Bu arada ilginizi çekerse Tiny House Sapanca Keyfi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Sazlıca Plajı, Foça

Tiny house İzmir kamp alanları için bir sonraki durağımız Sazlıca Plajı. İzmir’e 76 km, Yeni Foça’ya 8 km ve Eski Foça’ya 14 km mesafede yer alan Sazlıca Plajı’na ulaşım oldukça rahat. Plajda yer alan kamp alanları tiny house-karavan kamp alanı ve çadır kamp alanı olarak birbirinden ayrılmış durumda. Kumu incecik, denizi de oldukça berrak ve temiz olan plajda kiralık şemsiye ve şezlong temin etmeniz de mümkün. Ayrıca Kosova Plajı tiny house tutkunları için tavsiye edeceğimiz plajlardan birisi.

tiny house izmir foça

Karagöl Tabiat Parkı, İzmir

Göl kenarında, huzurlu, sakin ve doğa ile iç içe bir kamp yapmak isterseniz tiny house İzmir kamp alanları arasından Karagöl Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Doğaseverlerin en çok uğradığı noktalar arasında yer alan tabiat parkı, ziyaretçilerini her mevsimde ayrı bir güzel olan renk cümbüşü ile karşılıyor. İzmir’e yaklaşık 1 saatlik mesafede yer alan Karagöl Tabiat Parkı 850 metre rakıma sahip. Tiny house aracınızla ya da karavanınızla kamp yapabileceğiniz milli parkta ateş yakabilir, gölün etrafında yürüyüş yapabilir, huzurun ve sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Tiny House Beykoz Keyfi yazımıza https://www.hanehouse.com/tiny-house-beykoz/ buradan ulaşabilirsiniz.

Egzoz dumanı ve kirli hava ile dolan ciğerleri temizlemek, stresten ağırlaşan ruhu ve vücudu hafifletmek, betondan, trafikten ve şehir gürültüsünden bir süre de olsa uzaklaşmak için en iyi yöntem doğaya kaçmak. Kısa süreliğine de olsa her biri cennetten bir köşeyi andıran tiny house izmir kamp alanlarından birisinin yolunu tutabilir, kendinize ve sevdiklerinize büyük bir jest yapabilirsiniz.

Tiny House Akımı Nedir? yazımıza göz attınız mı?