Tiny House kiralama fikrini sesli olarak düşünmeye başladıysanız, mobil evlerin amaçlarını, size sunduğu faydaları, yaşamınıza katacağı eşsiz özgürlüğü, keyfi ve kaliteyi deneyimlemenin vakti gelmiş demektir. Bu yazıda, kiralık tiny house aramaya başladıysanız ya da şimdilik tiny house satın almayı düşünme aşamasındaysanız size tiny house kiralamak için birbirinden güzel 8 neden açıklayacağız. Tiny house konaklama fiyatlarının diğer tatil opsiyonlarına göre daha uygun olduğu ve tiny house satın almayı düşünenlerin de ilk tercihi tiny house kiralamak olduğu için severek okuyacağınızı düşünüyoruz.

Şimdiden belirtelim, doğru lokasyonda kiralanan bir tiny houseda konaklama yaparak geçireceğiniz tatilinizin, unutulmazlar listenize Top 3 den girmesi halinde müessesemiz sorumluluk kabul etmeyecektir.

Tiny House Kiralamayı Düşünmeniz İçin 8 Neden

Tiny House Türkiye’de şimdilik Sakarya, Sapanca, İzmir, Foça, Muğla, Fethiye,  İstanbul gibi şehirlerde popüler olsa da diğer şehirlerde de insanların ilgisini çekmeye başladı.  Küçük evleri istediğiniz yerde konumlandırabildiğiniz için doğanın eşsiz güzellikteki manzaralarında daha huzurlu bir tatil yaparsınız. Pek çok avantajı olan tekerlekli evlerin enerji maliyetleri de düşük olduğu için yüksek maliyetlerden de kaçınmış olursunuz.

hane-house-ana-sayfa-muhabbet

Tiny House Kiralama Fikrini Size Sevdirecek 8 Nedenden Birisi:)

Tiny House Konaklama Fiyatları

Tiny House konaklama fiyatları diğer tatil alternatiflerine kıyasla daha uygundur. Tiny house kiralama fiyatları ülkemizin hemen her yerinde yaklaşık aynı fiyat marjına sahiptir ve yazlık evler gibi bütçe düşmanı ücretlere kiralanmaz.

Tiny House konaklama fiyatları 700 ile 2000 Tl arasında değişmektedir. Bu fiyatlar konaklama yapacağınız lokasyona göre değişiklik gösterir.

İzmir, Antalya, Fethiye gibi tatil kentlerinde büyük yazlık evler kiralamak bütçenize ek maliyetler getirecektir. Bununla birlikte tiny oteliniz standart otel odaları ile aynı fiyata sahip olacaktır, hatta onlardan çok daha uygun fiyatlara da kiralayabilirsiniz.

Tiny House deneyimi yaşamak isteyenlere, Çanakkale Assos’da bulunan Tiny house köyünde Hane House kalitesini deneyebileceğinizi, sevdiklerinizle ya da ailenizle birlikte birbirinden eğlenceli aktiviteler düzenleyebileceğinizi hatırlatalım. Assos’da bulunan Tiny House Tatil Köyü için detaylı bilgi almak isterseniz bize buradan telefonla ulaşabilirsiniz.

Daha Az Eşya, Daha Yüksek Konfor

Kamp yapmak için gittiğiniz yerde çadır, tulum, tencere vb. eşyaları yanınızda taşımanız gerekirken tiny houseda konaklamak için sadece elbiselerinizi almanız yeterlidir. Tiny House size 2+1, 1+1 oda konforu sunacaktır. Otelde konaklamak için sadece özel eşyalarınızı götürürsünüz fakat günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız eşyalar ortak olarak kullandığınız için size özel olmaz. Fakat tekerlekli mobil evlerde eşyalar size özel olur ve sizleri çok uğraştırmazlar. Yaşamınızı kolaylaştırmak adına bütün imkanları sizi yormadan minimal düzeyde eşya ile sağlar.

Tek Başınıza ya da Birlikte Kaliteli Zaman Geçirebilirsiniz

Tiny House boyutları diğer konutlara oranla daha minimal yapıda olduğundan dolayı önemli eşyalar ve önemli insanlarla bu yapıda vakit geçirmek istersiniz. Aileler de, insanların bu hayatta en değer verdiği kişiler topluluğu olduğu için, ailenizle bu tür yapılarda yaptığınız tatil onlara daha çok odaklanmanızı sağlar. Oteldeki aktivite alanları çok fazla olduğu için aile bireylerinizle birlikte vakit geçirmek zorlaşırken; tekerlekli tiny house’lar ortak aktivite alanları sunduğu için ideal tatilinizi burada gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer tek başınıza tatil gerçekleştirmek istiyorsanız zevklerinize uygun tekerlekli mobil evlerde günlük aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra inzivaya çekilebilirsiniz. Şehir hayatının koşuşturmasından, iş ile ilgili sorumluluklardan kendinizi uzak tutup iç dünyanıza keşif yapabilirsiniz. Eğer yanınıza minik dostunuzu da alırsanız onunla birlikte doğanın tadını birlikte çıkarır ve birlikte daha keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tiny House kiralamak için Airbnb tiny house Sapanca, Airbnb tiny house İzmir ve benzeri aramalar yapabilir, ya da kiralık tiny house araması yaparak, daha önce tiny house konaklaması yapmış pek çok şanslı insanın deneyimleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Tiny house kiralama sahibinden aramasının da son günlerde revaçta olduğunu belirterek aklınızda bir girişim fikri varsa değerlendirmenizi tavsiye edelim.

Biraz Privacy Lütfen!

Otel veya çadırlarınızla tatil yapmak istediğiniz zaman etrafınızdaki insanların gürültüsünden dolayı geceleri istediğiniz gibi uyuyamayabilir ve bir sonraki gün yorgun olursunuz. Yorgun olduğunuzda da günün tadını çıkaramazsınız ve etkinlikler size daha yorucu gelebilir. Ayrıca ortak alan kullanma problemi yaşadığınız için kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz.

Günümüzde Covid-19’un da etkisini de düşünürseniz çok fazla insanın bulunmadığı alanlar daha güvenli denilebilir. Tiny House hem Covid 19 tehlikesinden korunmanıza yardımcı olur, hem de çok fazla insanın bulunduğu ortamlarda çıkan problemlerden sizi korur. Tiny House konaklamanızda otellerde olduğu gibi girip çıkışınızı denetleyen veya bu konuda sürekli sizi izleyen biri olmadığı için kendinizi daha rahat hisseder ve kişisel gizliliğiniz ihlal edilmemiş olur.

Tatilinizi Siz Yönetin!

Otel odaları genellikle aynı dizayna sahiptir ve kiralayan kişiye özel bir durumu yoktur. Klasik odalarda yapabileceğiniz dinlenme ve etkinlikler bellidir. Otelin belirlediği etkinlikler ve alanlarda tatilinizi yaptığınız için ruhsal olarak dinlenemezsiniz. Tiny House hotel gibi tatil yerlerinden çok farklı özelliklere sahiptir. Öncelikle klasik, hiçbir özelliği olmayan odalarda değil de sizlerin istek ve arzularınıza göre hazırlanmış odalara sahip olursunuz. Teraslı, terası olmayan, küçük, orta, büyük, pencere şekli gibi her konuda istediğinizi yaptırabileceğiniz evler istediğiniz yerde inşa edilebilir.

Günlük kiralık Tiny House‘u İstanbul, Sapanca, Fethiye, İzmir gibi popüler yerlerde de kiralayabilir, isterseniz de Karadeniz, Doğu veya Güney Anadolu bölgelerinde de kiralayarak tatilinizi yapabilirsiniz.

Çadır ile yapılan tatillerde olduğu gibi istediğiniz yerde tatil özgürlüğü sunan tekerlekli tiny houselar daha güvenli ve konforlu yapılardır. İnsanların bol olmadığı yerler ve güvenli bir şekilde kalmak için en iyi alternatif olan küçük evler kendinize ve tatilinize odaklanmanız için size ayrıca avantaj sağlar.

Farklı Deneyimler

Tiny House’un boyut, düzen, şekil, tasarımı gibi birçok konuda klasik otel odalarından, yazlık evlerden, çadırlı kamplardan farkları bulunur. Bu farklılıklar sizlere ayrı bir deneyim yaşatır. Boyut olarak küçük bir evde tatil yapmak, fazla eşya ve insan olmadığı için kendi iç dünyanıza gitmenize de yol açar ve kendinizi şehir hayatının verdiği bunalımdan, kaostan arındırırsınız. Farklı düzenlere ve tasarımlara sahip olan tiny house modelleri, klasik otel odalarından farklı ve size hitap eden yapıda olacaktır. Ayrıca, tarzları ile sosyal medyada da paylaşabileceğiniz binlerce görseliniz bulunur.

Bunların dışında Tiny House mobil evler konum olarak istediğiniz yerlerde olabilir. İsterseniz Uludağ’da zirvede, isterseniz İstanbul’u ayaklarınız altına alabileceğiniz bir bölgede, isterseniz Karadeniz’in eşsiz görünümünü hissedebileceğiniz bir yerde kendinizi dinleyebilirsiniz. Klasik tatil yerlerinden uzak yürüyüş yapabilecek yerleri seçtiğinizdeki deneyimleriniz farklı doğanın içerisinde atılacağınız maceraların deneyimi yapabileceğim tüm tatillerden farklı deneyimler kazanırsınız.

hane-house-ana-sayfa-gol-kenari

Minimal Düzene Adım Atarsınız

Bu yapılar Avrupa’da şehir hayatından sıkılmış ve doğa ile iç içe yaşamayı tercih edenlerin son zamanlarda tercih ettiği yapılar olduğu ve Türkiye’de yeni bir sektör olduğu için bu yapılar hakkında çok fazla sorular var. Tiny House kaç kişilik evlerdir sorusu bunun en büyük örneğidir. Küçük evler 1-4 kişinin rahatlıkla yaşayacağı yapılardır. Eğer siz de şehir hayatından sıkıldığınız için bu yapılara geçmek istiyorsanız ilk olarak bu yapıları kiralamanızı tavsiye ederiz. Çünkü hayatınızda küçülmeye gitme önemli bir karar olsa da bu yapıların size sunduğu avantajları ilk başta fark edemeyebilirsiniz. Belli bir düzene alıştıktan sonra daha farklı bir hayata geçiş yapmak her zaman zor olabilir. Bu yüzden bu tür kararları gerçekleştirmeden onları denemek ve daha sonra bu hayata geçiş yapmak sizin için daha iyi olur.

Dünya’dan Uzakta Doğanın Ortasında Tatil

Tiny House da konaklamanın zihinsel ve fiziksel olarak sağlığınıza olumlu katkıları olur. Şehir hayatından uzak, doğa ile iç içe bir yaşam veya tatilde günlük yürüyüşünüzü yaptığınız zaman; fiziksel olarak, şehir hayatının karmaşasından uzak kaldığınız için de zihinsel olarak sizi rahatlatır. Türkiye’de insanlardan ve şehir hayatından uzak yerlere inşa edilmiş tekerlekli evleri kiralayarak Dünya ile bağlantınızı kısa süreliğine dahi olsa keserek şehir hayatının verdiği yorgunluğu üzerinizden atabilirsiniz. Şöminenin yanında okuyacağınız bir kitabın huzurunun mini house da çok farklı olduğunu görebilir ve anlayabilirsiniz.

Instagram hesabımızı ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Hane House olarak Tiny House satın almak veya kiralamak isteyenler için Tiny House Satın Alma Rehberi ve pek çok diğer içeriğimizle yanınızdayız. Tiny House kiralama ve tiny house konaklama fiyatları ile ilgili bu yazımızı beğendiğinizi umuyoruz. Unutmadan, bir tiny house satın alıp kiralayabilir, bu sayede günden güne büyüyen ve gelişen bu sektörde sizde girişimci olarak yerinizi almış olursunuz.