Türkiye’nin en büyük, dünyanın da sayılı metropolleri arasında yer alan İstanbul’da yaşıyor olmak sizi tiny house zevkinden mahrum etmemeli. İstanbul her ne kadar kalabalık, karmaşık, yorucu, gürültülü ve insanı yoran daha birçok ögeyi üzerinde barındırıyor da olsa karavanınızı, çadırınızı ya da tiny house aracınızı alıp huzur bulabileceğiniz pek çok alan da barındırıyor. Tiny house İstanbul sakinleri için kafa dinlemek, rahatlamak, minimalist yaşam hareketinin hafifliğini ve keyfini çıkarmak için harika fırsatlar sunuyor.

İstanbul’da yaşıyor dahi olsanız sizin de tiny house ile kamp keyfini deneyimleyip doğanın tadını çıkarmaya hakkınız var. Hatta tiny house ve minimalist yaşam hareketinin iyileştirici gücünü en çok da İstanbul’da yaşayanlar hak ediyor desek abartmış olmayız herhalde. Şimdi gelin tiny house İstanbul tatili için elimizde ne gibi fırsatlar var birlikte bakalım.

Tiny House İstanbul Tekerlekli Mobil Ev Modelleri

Tiny House İstanbul Alternatifleri

İstanbul’da yaşıyor, uzun tatiller için fırsat bulamıyorsanız tiny house tatil alternatifi hafta sonu ya da günü birlik kaçamaklar için İstanbullulara oldukça ideal fırsatlar sunuyor. İstanbul’un gürültü ve karmaşasından bir süre de olsa uzaklaşmak istiyorsanız; İstanbul’da tiny house kiralayıp konaklayabileceğiniz en gözde yerlerden birisi Beykoz olarak karşınıza çıkıyor. Bununla birlikte bir tekerlekli eviniz ya da karavanınız varsa, direksiyonunuzu kırıp muhteşem doğası ile huzur bulabileceğiniz keşfedilmeyi bekleyen birçok kamp alanı da bulunuyor. Her ne kadar yorucu bir şehir de olsa İstanbul tiny house’unuz ile tatil yapabileceğiniz kamp alanları ile şefkatli kollarını doğaseverlere açıyor. İşte sevdiklerinizle dinlenip kendinizi sıfırlama şansı bulabileceğiniz tiny house İstanbul kamp alanlarından bazıları.

Şile Seferoğulları Camping

Sahile yürüme mesafesinde yer alan kamp alanı ziyaretçilerine uçsuz bucaksız bir deniz seyri sunuyor. Tekerlekli Mobil ev, karavan ya da çadırınızı alıp gönlünüzce kamp tatili yapabileceğiniz Şile Seferoğulları Camping şehir merkezine yaklaşık 20 km mesafede yer alıyor. Kamp alanında Wi-Fi hizmeti ile birlikte diğer ihtiyaçlarınızı da karşılayabileceğiniz hizmetler de bulunuyor. Size İstanbul’da olduğunuzu hissettirmeyecek olan alan denizin mavisinin her tonu ile birlikte doğanın tüm renklerini sunuyor.

Ömerli Barajı Kamp Alanı

Tiny house İstanbul kamp alanları arasında en gözde yerlerden olan Ömerli Barajı kamp alanı, İstanbul’un karmaşasından kaçarak huzur dolu birkaç gün geçirebileceğiniz ideal bir mekân. Tiny house aracınız ile göl kenarında konaklayabilir, yemyeşil doğanın ve gölün verdiği dinginliğin keyfini çıkarabilir, doyasıya yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekip güzel anılar biriktirebilirsiniz. Bütün bunlarla birlikte gölde balık tutabilir, sandal ile açılabilip güzel bir göl gezintisi yapabilirsiniz.

Esenceli Köyü Kamp Alanı

Şile sınırlarında bulunan ve ilçe merkezine 18 km uzaklıkta yer alan Esenceli Köyü kamp alanı el değmemiş doğası ile dikkat çekiyor. Sakinliği ve dinginliği ile İstanbul sakinleri için oldukça ideal bir tekerlekli tiny house konaklama alanı olarak dikkat çeken lokasyon ziyaretçilerini huzur dolu bir tatil kaçamağı vadediyor. Masmavi güzel bir göl de barındıran alan tiny house İstanbul kamp alanları içinde ziyaret edilmeye değer bir konumda yer alıyor.

Tiny House İstanbul

Woody Ville Kamp Alanı

Orman dokusunu seven, ağaç aşığı tekerlekli mobil ev tutkunları için bir sonraki durak Ağva’da bulunan Woody Ville kamp alanı. Orman dokusunu, doğayı ve doğal yaşamı size hissettirip şehir hayatından sizi bir nebze olsun uzaklaştıracak olan alanda çadır, karavan ve tiny house ile konaklamak mümkün. Bununla birlikte kiralanabilecek küçük evler de başka bir alternatif olarak yer alıyor. Karadeniz’in uçsuz bucaksız maviliğini seyre dalabileceğiniz yüksek bir noktaya tekerlekli tiny house aracınızı çekip gönlünüzce bir tatil kaçamağı yapabilirsiniz.

Beykoz Kamp Alanları

Şehir merkezinden çok uzaklaşmadan fazla uzağa gitmek istemeyenler için tiny house İstanbul kamp alanları arasında oldukça rağbet gören Beykoz kamp alanları ideal fırsatlar sunuyor. Beykoz ilçesine bağlı Polenezköy Tabiat Parkı serin ve temiz havası ile klasik Karadeniz iklimini hissedebileceğiniz, sahip olduğu yemyeşil orman dokusu ile İstanbul’un içinde ama bir o kadar da İstanbul’da değilmişsiniz hissiyle huzur bulup kafa dinleyebileceğiniz yerlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte Riva Elmas Burnu Kamp Alanı, Bozhane Köyü, Kaptanın Mezarı Kamp Alanı da Beykoz ilçesinde yer alan, tiny house aracınızla konaklayıp huzur bulabileceğiniz yerler. Tiny House Beykoz yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Tiny House İstanbul Tekerlekli Mobil Ev

İstanbul gibi büyük bir metropolde yaşıyorsanız, beden ve ruh sağlığınız için belirli zamanlarda günlük rutin hayata ara vermeli ve kendinizi doğanın şefkatli kollarına bırakmalısınız. Temiz havayı ve doğayı hissetmek, organik beslenmenin tadını çıkarmak, birkaç gün de olsa teknolojiye ara vermek, tekerlekli evinizden dışarı adım atar atmaz toprağa basmak ve evinizin bahçesinde kahvenizi yudumlarken kitap okuyup müzik dinlemek İstanbul’da yaşayan bir kişi için hiç de ulaşılması imkânsız aktiviteler değil. Tiny house İstanbul tatili ile bu fırsatlar sizlere göz kırpıyor. Size ise küçük adım atmak kalıyor.

Tiny House fiyat bilgisi, katalog ve teknik detaylar için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurarak bize mesaj atınız. Gün içerisinde WhatsApp ya da Mail yoluyla size istediğiniz bilgileri göndermiş olacağız.