Tiny House Nedir? Ne Demektir?

Tiny House, minimalist yaşam felsefesi ve sadelik ana temasıyla tasarımı yapılan, genellikle doğa ile iç içe bir yaşam sürmek isteyenlerin tercih ettiği; küçük boyutlu, işlevsel, gereksiz alanlar barındırmayan 30 metrekareye kadar küçük ev modelidir. Tiny House, sabit ya da mobil tarzda kullanılabilir.

Tüm dünyada Tiny House olarak adlandırılan bu küçük evlerde, geleneksel bir evden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Tiny House yaşamın amacı dört mevsim mutlulukla yaşayabileceğiniz gerekli konfora, teknolojiye ve estetiğe sahip olmasının yanında, size çok daha düşük maliyetlerle, minimal fakat elit bir yaşam sunmasıdır. Tiny House bir yaşam biçimidir.

Evinizin kapısından girdiğinizi ve tek bir bakışta tüm yaşam alanınızı görebildiğinizi hayal edin. Önünüzde yatak odası, mini mutfak, banyo ve küçük bir oturma odası var. Her öğe belirli bir amaca göre yerleştirilmiş. Kullanmadığınız, ihtiyaç duymadığınız veya istemediğiniz hiçbir şeye sahip değilsiniz. Ayrıca evinizi tepeden tırnağa temizlemek bir saatten az sürmekte.

Dünyanın birçok ülkesinde, minimalist, sade bir yaşam tarzını benimseyen insanlar, Tiny House adı verilen “bir evden küçük ama bir evden fazlası” bu süper kullanışlı evlerde yaşamayı seçiyor. Küçük ev hareketi, geçici bir heves olmaktan çıkıp dünyada bir trend haline geldi.

hane tiny house

Tiny House’unuzun Ne Kadar Büyük Olmasını İstersiniz? Sorusuna Gelin Birlikte Cevap Bulalım.

Günden güne daha popüler hale gelen küçük evler hakkında, merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabileceğiniz rehber niteliğinde pek çok yazılar hazırladık. Blog sayfamızdaki diğer yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Mobil Tiny House Nedir?

Mobil Tiny House, bir çekici vasıtasıyla taşınabilen, Tekerlekli ev ya da Tiny House Karavan olarak da adlandırdığımız tekerlekli mobil ev modelidir. Bu özelliği sayesinde dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman özgürce tatil yapmanın keyfini yaşatır.

Tiny House Türkiye Üretici Firması Hane House 6 m.lik Nefes Hane Modelini Beğeninize Sunar.

Tiny House Nasıl Yapılır?

Tiny House yapımı teknik bilgi, profesyonel teknik ekipmanlar ve konusunda uzman mimar ekibi gerektirir. Olumsuz hava koşullarına koruyucu olabilecek malzemelerle üretilen hafif ve dayanıklı duvar malzemesi, yalıtım, çatı ve giderler için gerekli malzemeleri seçerken oldukça dikkatli olunmalıdır. Yapım aşamasında çevreci bir yaşam felsefesine sahip, işlevsel malzemeler kullanılmalıdır.

Hane House olarak, tekerlekli küçük ev ya da mobil ofis olarak projelendirdiğimiz, iç dizaynı, tasarımı tamamen sizin istek ve hayallerinize göre oluşturduğumuz tekerlekli Tiny House modellerimizi incelemek için linke tıklayabilir, daha geniş bilgi almak için bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Hayalinizdeki tekerlekli eviniz hangi malzemeler kullanılarak nasıl yapılmakta, üretim sürecinden anahtar teslimine kadar hangi süreçlerden geçmekte, incelemek ve sorularınıza cevap bulmak için Avcılar / İstanbul’ da bulunan üretim merkezimizi mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

hane-house-tiny house sedef-bina

Amerika ve Avrupa Ülkelerine İhracına Başlanan Tiny House’lar İşte Burada Üretiliyor.

Tiny House Fiyatları Ne Kadardır?

Tiny House fiyatları, evlerin metrekaresine, yapımında kullanılacak malzemeye ve malzemenin kalitesine, evin planına göre değişiklik gösterir. Arsa fiyatları ise evinizi kurmak istediğiniz bölgeye, beğendiğiniz arsanın büyüklüğüne, imarlı ya da imarsız olup olmadığına, kiralama ya da satın alma niyetinize göre değişecektir. Eğer küçük evinizi kendiniz yapmak isterseniz, zaman ayırmanız durumunda Tiny House fiyatları daha uygun maliyetli olacaktır.

Küçük evlerin giderek artan bir talep görmesinin altında yatan en önemli sebeplerinden birisi, hayalinizdeki minimalist yaşamın gerekliliklerine uygun olarak, ihtiyacınıza ve zevkinize göre tasarlayıp yapabilir olmanızdır.

Geleneksel evler ile kıyaslandığında, sadelik arayan insanların tercih ettiği bu küçük evlerde pek çok gereksiz ve istemediğiniz eşyanın olmayacağı düşünüldüğünde önemli bir fiyat avantajı sağlarsınız.

Tiny House modellerimizi keşfetmek, örnek tasarımlarımızı incelemek için üretim tesislerimizi ziyaret edebilir, fiyat bilgisi almak için whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilir ya da iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. Tekerlekli mobil ev üreticisi https://www.hanehouse.com/ 60 yıllık ticari tecrübe, 300’ün üzerinde çalışan personeli, +10.000 m2 üretim tesisiyle tiny yaşam çözümleriyle yanınızda.

Tiny House Özellikleri Nelerdir?

Tiny House (küçük ev) genellikle 10 metrekare ile 30 metrekare arasında, 3.500 kg taşıma kapasiteli, tekerlekli, plakalı ve ruhsatlı olarak tasarlanır. Bir çok Tiny House 2,55m x 7m ölçülerinde olmakla birlikte yaşam alanı, loft daire, uyku alanı, mutfak ve banyo içerir.  Tekerlekli Tiny House’lar römorka takılabilecek şekilde inşa edilirler.

Hayalinizdeki küçük evi satın almadan önce aklınızdaki sorulara cevap bulabileceğiniz Tiny House Küçük Ev Satın Alma Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

tiny-house-türkiye-satılık-tiny-house-modelleri

Dünyada Büyük Bir Trend Haline Gelen Tiny House’lar ile Türkiye’de Yaşamak

Dünyanın dört bir yanında minimalist – sade yaşam destekçileri, Tiny House tutkunları, gruplar halinde toplanıp, örgütler kurmakta ve çeşitli organizasyonlar düzenlemektedir. Tiny House hareketine öylesine kapılırsınız ki küçük ev topluluğundan daha tutkulu bir grup insan bulmakta zorlanırsınız.

Diğer gayrimenkul eğilimleri için savaşmak adına ulusal düzeyde bir araya gelen insanları nadiren duymuşsunuzdur. Bu yüzden Tiny House akımı sadece heves değil, bir trendden daha fazlası, gerçekten bir harekettir. İşte Tiny House Nedir? sorusunun cevabı burada gizlidir.

Türkiye’nin başta turizm cenneti sayılan beldelerde olmak üzere pek çok bölgesinde Tiny House’lar yerini almaya başladı. Eğer yakın dönemde Muğla, Çanakkale, Sapanca, Bodrum, İzmir, Antalya, Beykoz’da bulundu iseniz pek çok yerde Tiny House Örnekleri görmüş olabilirsiniz. Görmediyseniz Tiny House Sapanca yazımızdan konu hakkında bilgi almaya başlayabilirsiniz.

Tiny House Türkiye Üretici Firması Hane House Size En İyinin En İyisini Sunar.

Tiny house nedir sorunuza detaylı bir anlatımla cevap vermeye çalıştık. Bugün ABD’den Avrupa’nın pek çok ülkesine ihraç ettiğimiz Tiny House modellerimizi görmek ve tasarımını yapmak için sizleri en kısa zamanda tesislerimize bekliyoruz.