Tatilinizi nasıl alırdınız? Bu soru tatil için soruluyor olsaydı ne cevap verirdiniz? Mümkün olduğunca sıcak olsun. Denizin kokusu, kumsalın sıcaklığı eksik olmasın. Ya da, serin olsun ama üşütmesin, kuş cıvıltısı her daim duyulsun, ikindi rüzgârında çiçeklerin kokusu hissedilsin, yeşili bol olsun. Tatil anlayışı herkes için farklıdır. Kimi otostop tatilini sever ve kamp yapmaktan hoşlanır. Kimisi 5 yıldızlı bir otelde prens ve prensesler gibi ağırlanmak ister. Kimisi ise tatil için ayırdığı sınırlı zaman ve sınırlı bütçe ile olabildiğince fazla yer gezmeyi, çeşitli lezzetler tatmayı, bir gün harika bir kumsalda denize girerken, ertesi gün coşkun bir nehirde rafting yapmayı sever.

Eğer bir Tiny House sahibiyseniz bu tatil seçeneği hiç de uzak değil. Gelin bir küçük ev sahibi olmanın tatil için sağladığı avantajlara birlikte bakalım.

Tekerlekli Ev Tiny House Sahibi Olmanın Avantajları

Tiny House ile Sınırsız Hareket Özgürlüğü

Tekerlekli mobil ev çözümlerinin küçük bir ayak izi vardır. Bu nedenle konaklayacağınız yerde büyük bir arsa ya da arazi gerektirmez. Tiny House modellerinin taşınabilir olması otoyolda görenin dönüp bir daha bakmasına değecek kadar şık, pratik ve dikkat çekicidir. Altında yer alan tekerlekleri sayesinde bir araç vasıtası ile çekilerek taşınabildiği için tercihinize ve zevkinize göre her yere taşıyabileceğiniz bir hareket özgürlüğü sunar. Mobil ev modelleri birçok insan için yaşadığı evin sağladığı konfordan vazgeçmeden, yolda geçirilen hayatın tadını çıkarmanın harika bir yoludur. Tiny House modellerimizi incelemek için https://www.hanehouse.com/hanelerimiz/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2018 yapımı olan “303” isimli sinema filmini izlediyseniz bu cümle ile anlatılmak istenen mesajı daha iyi anlamanın ötesinde, hissedeceğinizi düşünüyorum. Bu filmi izleyen herkesin içini bir küçük ev ile dünyayı dolaşma arzusunun saracağına hiç şüphe yok.

Tiny House Nedir? Tiny House Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızda Tiny House ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi anlattık. İlginizi çekeceğinizi umuyoruz.

Küçük Ev ile Düşük Enerji Kullanımı ve Düşük Bütçe

Bir Tiny House sahibi olmak geleneksel bir ev sahibi olmaktan çok daha ucuzdur. Bununla birlikte yaptığınız her tatil için konaklama masrafınızı çok daha aşağı çeker ya da tamamen ortadan kaldırır. Mobil ev yapılarının bakım masrafları ve idamesi de oldukça hesaplıdır. Elektrik, su, ısınma gibi masraflarının her biri için çok daha az enerji harcanır ve düşük faturalar ortaya çıkar. Bu da size yılda bir veya iki kere yaptığınız tatili daha özgürce ve çok daha fazla sayıda, doya doya yapmanıza imkân verir. Eviniz için küçük bir güneş paneli ile enerji sağlayabilir, bu sayede küçük evinizi ısıtabilir ve soğutabilirsiniz. Aynı zamanda birçok küçük evde, bir kanalizasyon sistemine bağlanmaya gerek kalmadan atıkları parçalayan tuvalet sistemleri de vardır.

Siz de Tiny House Hareketine katılmak istiyorsanız, bir Tekerlekli Ev sahibi olmadan önce Tiny House Satın Alma Rehberi yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Daha Basit Bir Yaşam için İlk Adım

Bir Tiny House yapıda ihtiyacınız olmayan hiçbir şeye yer yoktur. Çünkü çok sınırlı bir alanınız vardır ve bu sınırlı alan düzenli, ergonomik, şık ve rahatlatıcı olmalıdır. Küçük ev hayatın karmaşası, geleneksel evlerin hissettirdiği kalabalık ile insan zihninde yaşanan yorgunluğu hafifletir. Bu evlerde şişkin ama yarısından fazlası kullanılmayan eşyalarla dolu gardıroplar, karmaşık elektronik cihazlar, sayısız mutfak gereci, yerinden kımıldatılamayan hantal mobilyalar bulunmaz.  Tiny House sahipleri gerçekten hayatlarını zenginleştiren eşyalar ve gereçlerle minimalist yaşamın ve huzurun tadını çıkarırlar.

21. yy ’ın ilk çeyreğinde dünyada yaşanan gelişmeler, insanlığın pek çok konuda artık bir dönüm noktasında olduğunu gösterdi. Mali sıkıntılar, büyük mekânların ve gösterişli eşyaların aslında insanları mutlu etmediği düşüncesi, basit yaşamanın hem insanı daha çok mutlu ettiği hem de doğaya daha az zarar verdiği görüşü, bir Tiny House sahibi olmayı çok daha kıymetli kıldı. Tiny House Tatiliniz ile ilgili Tiny House Sapanca Keyfi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Siz de bu ayrıcalıktan yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilir, profesyonel hizmet alabilirsiniz. Unutmadan! Tekerlekli mobil ev üreticisi https://www.hanehouse.com/, 60 yıllık ticari tecrübe, 300’ün üzerinde çalışan personeli, +10.000 m2 üretim tesisiyle tiny yaşam çözümleriyle yanınızda.

Tiny House Modellerimizi Keşfedin

Tiny House Türkiye Üretici Firması Hane House olarak, zevkinize, tarzınıza, ihtiyaçlarınıza en uygun Tiny House Modellerimizi incelemek için lütfen tıklayın.

Tiny House Modellerimizi Keşfedin