Tiny House Sizin için Uygun Bir Yatırım mı? Doğru yatırım nedir? Güvenli liman neresidir? Bir şeye yatırım yaparken nelere dikkat edilmelidir? Bu finansal sorular bir yana, hadi gelin birlikte Tiny House yatırımı sizin için uygun bir yatırım mıdır sorusunun cevabını arayalım. Bir gayrimenkul yatırımı yaparken hiç şüphesiz birçok hususun değerlendirilmesi gerekir. Yatırımın fiyatının yanında idamesi için size getireceği maddi yük, geleceği olan bir bölgede yer alıp almaması, eksiklerinin olup olmadığı, onarım gerektiren kısımları ve dahası size sağlayacağı fayda ve gelir durumu.

Bütün bu hususlar düşünüldüğünde Tiny House yatırımı geleneksel evlere kıyasla oldukça ekonomik, kişiselleştirilmeye çok daha uygun, yarar sağlayan, gelir kapısı olabilecek ve gittikçe popülaritesi artan bir trend olarak dikkatleri cezbediyor. Şimdi biraz daha ayrıntılı inceleyelim.

Tiny House Nedir? Tiny House Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızda Tiny House’larla ilgili merak ettiğiniz her soruya cevap bulabilirsiniz.

Tiny House Yapınızı Kişiselleştirin

Oldukça uygun maliyetlerle kendiniz ve aileniz için size özel bir Tiny House inşa etmek hiçte kötü bir fikir değildir. Biraz araştırdığınızda küçük ev çözümlerinin geleneksel evlere göre hem daha ekonomik hem de daha özel olduğunu göreceksiniz. Bununla birlikte küçük ev yaşam tarzı fatura giderleri, evin idamesi ve bakım maliyetleri açısından da oldukça ekonomik fırsatlar sunar.

Tiny House’lar minimalist yaşamı benimseyen insanlar için ekonomik olmasının yanında kişiliğinizi yansıtacak şekilde istediğiniz gibi tasarlanıp dizayn edilebilir. Yatırımınızı tamamen kendi zevklerinize göre donatıp eğlenceli hale getirebilirsiniz. Küçük bir ipucu; bir Tiny House sahibi olmadan önce bir süreliğine küçük bir ev kiralayabilir, bu yatırım fırsatını önceden deneyimleyebilirsiniz. Tekerlekli mobil ev üreticisi https://www.hanehouse.com/ 60 yıllık ticari tecrübe, 300’ün üzerinde çalışan personeli, +10.000 m2 üretim tesisiyle tiny yaşam çözümleriyle yanınızda.

Mobil Tiny House ile Tatillerinize Yatırım Yapın

Tatil yapmayı, yeni tatlar, renkler, kokular keşfetmeyi, anı biriktirmeyi seven gezginler için artık tek konaklama türünün oteller, pansiyonlar ve kamp çadırları olduğu günler geride kaldı. Artık trend küçük evler! Özellikle günümüz kuşağının farklı ve benzersiz deneyimler için can attığı düşünüldüğünde, bir Mobil Tiny House deneyimi onların bu isteklerini fazlasıyla karşılayabilir. Tatil amaçlı kullanılan küçük evlerin popülaritesi arttığına göre, bu açıdan bakıldığında bir Tiny House Yatırımı oldukça mantıklı gözükmekte.

Yatırım yaptığınız küçük evinizle istediğiniz zaman gönlünüzce tatil yapacağınız gibi evinizi tatil amaçlı kiraya verip gelir de elde edebilirsiniz. Birçok yatırımcı küçük evini tatil amaçlı kiraya vererek ekstra gelir elde ediyor. Bunun için Airbnb v.b. birçok platformu kullanarak müşteri bulabilirsiniz. Tiny House sahibinden aramasının da bugünlerde popülaritesi artan bir arama olduğunu belirtelim.

tiny house yatırımı tekerlekli ev mobil tiny house

Bir Küçük Evi Restore Edin

Eski sayılabilecek bir geleneksel evin satın alındıktan sonra yenilenmesi ve daha yüksek bir fiyatla satılması işi oldukça yaygın. Tiny House endüstrisinde de aynı stratejinin uygulanıp uygulanamayacağını merak ediyorsanız cevap kocaman bir evet! Bir Tiny House Yatırımı yapmak ve ardından yeniden satmadan önce evi ek donanımlar ve hizmetler ekleyerek restore etmek oldukça yaygın bir ticaret. Hem de aynı işlemi geleneksel bir ev için yapmaktan çok daha düşük maliyetli, daha az uğraştırıcı ve çok daha az riskli.

Bu noktada; Tiny House Avantajları, fırsatları ve hayatınıza katacağı pek çok değer ile gerçekten harika bir yatırım olarak karşınıza çıkmaktadır.

İşin en iyi kısmı ise küçük evlere tüm dünyada ve ülkemizde hızla artan talep sayesinde, Tiny House’lar için her zaman müşteri bulunabilir olması. Bu işle uğraşan yatırımcıların her 2 veya 3 ayda bir küçük evlerini yenilediği ve sattığı gözlemlenmekte. Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi ile birlikte ise daha hızlı satış sürelerini yakalamak mümkün.

Tiny House modellerimizle ilgili katalog ve fiyat bilgisi almak için https://www.hanehouse.com/hane-house-tiny-house-katalog/  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Küçük ev pazarı gün geçtikçe büyüyor ve kapsamı genişliyor. Dünya genelinde yaşanan salgın hastalık bütün insanlarda kişisel, bahçeli, yalıtılmış bir barınma alanı ihtiyacı bilinci uyandırmış durumda. Tiny House emekliler, küçük aileler, öğrenciler ve daha birçokları için ulaşılmak istenen bir hayale dönüşüyor. Sizler de Tiny House Yatırımı yapmayı düşünenlerdenseniz profesyonel destek almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tiny House satın almak istiyorsanız, satın almadan önce mutlaka okumanızı tavsiye ettiğimiz Tiny House Satın Alma Rehberine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.